SIEM

Security Information and Event Management (SIEM), Bilgi Güvenliği ve İşlem Yönetimi olarak bilinen bir sistemdir. Bu sistemde, verilerin saklanması, bilgilerin daha güvenilir ortamlarda tutulması, sistemin güncelliği ve açıklarının analizi, bu analiz sonrasında olaylar için sunulan çözümler ve çok daha fazlası tutulur. Log yani kayıt defterinin de yönetimi bu alanı ilgilendiren bir noktadır. Pikan Teknoloji ile SIEM adına ihtiyacınız olan tüm çözümlerimizi inceleyebilir ve işletmeniz için en doğru çözümü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Log çözümlerimize ek olarak tercih edebileceğiniz SIEM çözümlerimiz sayesinde, veri işleme, içerik analizi, Windows içerik ve ürün sunumu gibi birçok konudaki leakage (sızıntı) ya da zafiyeti de tespit ederek çözümler geliştirebilirsiniz. Ya da bırakın tüm çözümleri biz sunalım ve hem cihazınız hem de verileriniz için en ideal yöntemleri uygulayalım.

Log çözümleri, genelde tahminlere dayalı olmasına rağmen, SIEM ise net sorun çözümüne odaklanır ve sorunların asıl kaynağını size sunar. Bu da SIEM’in, işletmenizdeki ürün ve hizmet güvenliği için çok daha profesyonel çözümler sunduğu anlamına gelir.